Katedra i Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej we Wrocławiu
  • slide1
  • slide2

Na początku listopada 2019 r. został zaktualizowany ponownie plan zajęć - z powodu problemów technicznych, został on prawidłowo zamieszczony na stronie www dopiero dzisiaj, tj. 4.12.2019 r. Za ewentualne niedogodności przepraszamy. Plan dostępny w zakładce Zajęcia.

On the beginning of November 2019, schedule for English Division for winter 2019/2020 has been updated again however due to technical issues it was updated on website today - on 4th December 2019. We are sorry if any inconvenience appeared. You can find new schedule Zajecia subpage.

Wcześniej zaktualizowany plan zajęć dla studentów Wydziału Lekarskiego na semestr zimowy 2019/2019 został właśnie ponownie zaktualizowany. Plan dostępny w zakładce Zajęcia.

Previously updated schedule for English Division for winter 2019/2020 has been just updated again. You can find it in Zajecia subpage.

Serdecznie zapraszamy na I KONFERENCJĘ "Zarośnięcie przełyku -problemy chirurgiczne, żywieniowe, pediatryczne, oddechowe", która odbędzie się 19. października 2019r. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Spotkanie zostało zainicjowane przez rodziców naszych pacjentów z atrezją przełyku, a przygotowane dla rodziców i lekarzy mających pod opieką takie maluchy. Prezentacje będą obejmować najczęstsze problemy codziennego życia pacjentów po atrezji przełyku.

Do zobaczenia!

1 na stronę

Profesor Dariusz Patkowski w miniony piątek wizytował w The Bambino Gesù Children's Hospital w Watykanie. Bambino Gesu to jeden z najbardziej uznanych na świecie ośrodków leczących dzieci z najpoważniejszymi schorzeniami. Na zaproszenie Profesora Pietro Bagolana, Kierownika Kliniki Chirurgii Noworodków, Profesor Patkowski zoperował metodą torakoskopową noworodka z wrodzonym zarośnięciem przełyku - zabieg zakończył się sukcesem i pierwotnym zespoleniem przełykowo-przełykowym. Podczas zabiegu u kolejnego noworodka z tym samym rozpoznaniem Profesor Patkowski nadzorował i asystował włoskim chirurgom dziecięcym. Zapraszamy na krótką fotorelację!

Profesor Dariusz Patkowski

Katedra i Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej